Máme v klubu mistra Evropy !

V uplynulém týdnu od 13.-15.června proběhlo ve slovenském Trenčíně mistrovství Evropy rádiem řízených modelů v měřítku 1/10 elektro – onroad . Mistrovství se zúčastnila silná reprezentace včele s aktuálními mistry ČR. Závod byl vypsán dle evropských pravidel ve třech kategoriích – Stock (modely s omezeným výkonem), Modified (modely bez omezení) a monopostů Formule (omezený výkon a pohon pouze zadní nápravy). Ve všech třech kategoriích jsme měli zastoupení.

V kategorii Stock jsme měli na startu pouze jednoho a zároveň nejmladší ho účastníka celého závodu. Matyáš Knopp (9 let) se postupně seznamoval s tratí a v závěru závodu proháněl soupeře i o dvě generace starší.

V kategorii Modified byli na startu tři čeští jezdci a nejvíce se očekávalo od aktuálního mistra ČR, kterým je v 16 letech Matěj Šulc. Matěj se pohyboval celý závod mezi elitními jezdci v druhé desítce celkového pořadí. Poslední jízda měla rozhodnout a povedla se. Matěj v ní vybojovat v přímém souboji juniorský titul. Celkově Matěj obsadil skvělé 17.místo.

Nejsilněji byla z českého pohledu obsazena kategorie Formulí. Zde se na start postavilo hned sedm monopostů a opět v čele s již několika násobným mistrem ČR Lukasem Hochem (16 let). Lukas bojoval na trati s několika předními evropskými jezdci o první desítku absolutního pořadí. Nakonec mu to v kvalifikacích nevyšlo, ale i tak dokončil závod po těsném souboji na senzačním 11.místě a jako juniorský mistr.

Všem jezdcům patří poděkování za vzornou reprezentaci České republiky v tomto nádherném sportu a těšíme se na další úspěchy nejen na mezinárodní scéně.

Za RCAČR trenér sekce Aleš Horák

Příspěvek byl publikován v rubrice Elektro a jeho autorem je Aleš. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.