Ohlédnutí za MČR v Hrotovicích

   O uplynulém víkendu proběhlo halové mistrovství České Republiky v Hrotovicích. Tamní hala u známého hotelu s realizačním týmem Mibosportu (kolektiv kolem rodiny Boků) přivítala na 152 účastníků v 10 kategoriích.

   Závod byl pořádán podobným systémem jako při seriálu Mibosport cupu. Jelo se tedy na dvou drahách zároveň a to Onroud dráze s černým ETS koberce a na Offroudové dráze s šedým EOS kobercem.

Začátek závodu byl již v pátek kolem čtvrté hodiny, kdy začaly tréninky. Jezdci se „trousili“ do haly celé odpoledne. K večeru již byla hala z 70% plná a na tratích se pilně testovalo na sobotní závody.

Do závodu bylo přihlášeno i několik jezdců z našeho klubu a nevedli si vůbec špatně. Nejpočetnější nebo spíš jediná kategorie s našimi zástupci byla kategorie F1. Evropská pravidla pravidelně přivádí na Mibosport cup hodně formulářů a na MČR tomu nebylo jinak. V této kategorii se sešla vynikající konkurence z několika zemí. Nechyběl Herbert Weber, Andrej Vnučko, Christian Smid a mnoho dalších skvělých zahraničních jezdců.
Už od pátku ovšem diktoval tempo i jeden z našich jezdců a to Lukáš Hoch. Zajímavě si vedli i Martin Janíček a Aleš Horák, kteří sváděli boje o páté místo. Z brněnských juniorů si nejlépe vedl Lukáš, ale ostudu nedělali ani Tomáš Sova a trochu nachlazený David Douhlevski.

V sobotu se jelo už z ostra a bylo to na jezdcích vidět. Nervozita, nasazení a už i trochu bojovnější nálada byla znát u každého z pilotů. Harmonogram a celkový průběh běžel jak po drátkách. Organizace opět neměla chybu a to také přidávalo na atraktivitě těchto závodů.

Po kvalifikacích se ještě zdálo, že by Lukáš mohl zaútočit i na titul, ale Herbert si tuto možnost pohlídal. Lukáš tlačil, ale místy až za možnostmi modelu a tak se musel sklonit před Herbertem, kterému tento závod a i nová vylepšení modelu sedly do ruky skvěle. Třetí díky poslednímu finále dojel Christian Smid, který už na první dvojici značně ztrácel.

O další posty se tahal Martin, Michael KLAUSNER a Aleš. Nakonec se prvně jmenovaný dostal do první pětky, i když si dělal zálusk i na vyšší posty. Jel super, ale v posledním finále se střetl s Alešem a oba to stálo boj o lepší umístění.

Ve formulích se do Ačka dostali tři naši piloti z klubu, ale čechů zde bylo celkem šest.
V B finále se sešlo z našeho klubu hned šest jezdců. Kluci se rvali o každý metr dráhy a nakonec B-finále vyhrál Marek Sova následován synem Tomášem.

Výsledky v kategorii F1:
1) Herbert Weber
2) Lukáš Hoch
3) Christian Smid

5) Martin Janíček
7) Aleš Horák
10) Marek Sova
11) Tomáš Sova
14) David Douhlevski
15) Svetlin Douhlevski
17) Vladimír Toman
18) Zdeněk Ajmut

Oficiální foto:
Mibosport
RCACR

report na Masters:
kvalifikace
finále

Za RC MCC Brno Aleš Horák

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní a jeho autorem je Aleš. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Ohlédnutí za MČR v Hrotovicích

Napsat komentář